Bobrovník 2022 – závody dětí

    V sobotu 13.8. proběhly v dopoledních hodinách na našem rybníku Bobrovník závody dětí do 15ti let. Tyto závody proběhly pod záštitou vedoucích dětského kroužku s hlavním vedoucím Petrem Latzelem.
    Letošních závodů se zúčastnilo celkem 14 dětí. Věříme, že v příštích letech toto číslo opět poroste a dětí bude přibývat. Závodů se zúčastnilo i jedno děvče a rozhodně musíme říci, že nebyla pouze do počtu, jak se ostatně dozvíte dále.
   Pojďme se tedy podívat na výsledky závodů. Schválně uvádím závody v množném čísle, protože podle vzoru dospělých se soutěžilo nejen v celkovém počtu bodů za ulovené ryby, tak i v soutěži o největší ulovenou rybu.
   Soutěž o největší ulovenou rybu vyhrál až po losu Ilnický Tadeáš s kaprem o délce 45cm – gratulujeme.
    Soutěž bodovací (ryba, která má na Bobrovníku stanovenou míru měla hodnotu co centimetr to bod; bílá ryba měla hodnotu 5ti bodů) dopadla následovně. Třetí místo obsadila Nedavašková Tereza se 161 body, na druhém místě skončil Minarčík Petr sě 179 body a celkovým vítězem se stal Poustecký Tomáš se 435ti body. Jen pro zajímavost uvedu, že v závodě dospělých by tento výsledek stačil na čtvrté místo. Vítězům gratulujeme.
   Celkem si děti rozdělily 1174 bodů. I když se některým dětem nepodařilo zapsat žádnou bodovanou rybu, věřím, že si závodu jako takového užily a že je uvidíme i příště. Jelikož se jednalo o dětské závody a také díky přízni sponzorů si každé ze soutěžících dětí odneslo nějakou cenu, a tou největší cenou pro pořadatele bylo vidět jak se děti baví, jak chytají ryby a tráví čas venku.
    Na závěr dovolte abych poděkoval sponzorům: firma Sport 2000, firma Kover, rybářská prodejna p. Lašáka, obec Vápenná, Obchůdek u koupaliště, Naturfyt B10, Pizzerie Vanesa Lipová, p. Petřkovský, p. Garský, p. Harbich, fa Assmont a také Rybářský svaz Jeseník. Mnohokrát děkujeme.

Petrův zdar.

Výsledky

pořadí jméno úlovky - ks úlovky - cm
1. místo Poustecký Tomáš 12 435
2. místo Minarčík Petr 5 179
3. místo Nedavašková Tereza 4 1361
4. místo Garský Tobiáš 4 132
5. místo Prášil Dominik 2 87
6. místo Kotas Oliver 1 45
7. místo Ilnický Tadeáš 1 45
8. místo Kraus Vojtěch 2 43
9. místo Sedlář Jiří 1 42
10. místo Kasper Filip 1 5
11. místo Raszka David
12. místo Vítek Michal
13. místo Žák Josef
14. místo Janků Martin