Závody Bobrovník 2018

10. až 11. srpna letošního roku jsme uspořádali již devátý ročník 24hodinového rybářského závodu na Bobrovníku.

Tohoto závodu se letos zúčastnilo 20 dvojic rybářů.

Zastoupeni byli jak muži, ženy a také bylo několik účastníků dětského věku.

I když to vypadalo s počasím všelijak – čtrnáct dnů před závody trvala velká vedra, tak v průběhu samotného závodu to bylo mnohem lepší. Jako již tradičně nám zapršelo, a to prakticky celou noc, ale jinak bylo příjemné počasí a dá se říci, že i ryby spolupracovaly, i když ne tolik jako v nejúspěšnějších letech – chytilo se celkem 61ks kapra.

Nyní dovolte abych přešel k vítězům.

Na třetím místě se umístili obhájci loňského vítězství pánové Pelikán Jaroslav a Vacula Alois s šesti kapry o celkové délce 297cm.

Na druhém místě skončili Novákové Josef a Ladislav se čtrnácti kapry o celkové délce 633cm.

A vítězi se stali (fanfáry prosím) Antálkovi Dušan a Dušan ml. s dvacetijedna kapry o celkové délce 909cm. Zde musím zmínit, že Antálek Dušan mladší, a nyní si to přesně nevybavuji je 5ti či 6ti letý klučina, který sám chytil 12 kaprů. Takže můžeme říci, že nejúspěšnějším závodníkem byl ten nejmladší. – Gratulujeme.

Samostatná soutěž o největšího kapra byla rozhodnuta až v samotném závěru zhruba patnáct minut před koncem závodu. Dlouho vedl kapr o délce 73cm, ale jak už jsem uvedl v samotném závěru zabral soutěžícímu Warenichu Alešovi kapr, kterého i zdolal a ten měřil nádherných 84cm. Je nutno zde říci, že pro daného soutěžícího to byl jediný záběr za celou dobu závodu.

P Warenich poté při vyhlášení výsledků předal část své ceny – poukaz na povolenku na Bobrovník pro příští rok – mladé rybářce: toto krásné gesto se dočkalo zaslouženého potlesku.

Gratulujeme tedy vítězům a myslím, že i když někteří nevyhráli, tak poražených nebylo – protože čas strávený na rybách je přeci vždy ten nejlepší.

Na závěr dovolte abych poděkoval sponzorům bez nichž by uspořádání těchto závodů bylo mnohem složitější. Jsou to firmy: Top nářadí s.r.o, Famis s.r.o., a rybářská prodejna pana Lašáka. Mnohokrát děkujeme a věříme v přízeň i do dalších let.

Na úplný závěr dovolte malý výhled do dalších ročníků. Příští rok bude již desátý ročník těchto závodů a bude nastávat určitá změna. Závody budou dva a lehce posunuty. Takže takto to bude:

v sobotu ráno od 8:00 do 12:00 proběhne na rybníku Bobrovník závod dětí.

Poté po vyhlášení a malé pauze bude od 14:00 losování míst a od 15:00 do 15:00 v neděli proběhne klasický 24hodinový závod.

(A už slyším ty rybáře jak si stěžují, jak jsou ti kapři od děcek dopíchaní). Víte když se pořádaly dvojdenní závody na Emku: v sobotu dospělí a v neděli děti – nikdy jsem neslyšel, že by si děti stěžovaly. Samozřejmě jelikož jsou ty závody až za rok, tak detaily mohou být trochu odlišné, ale to se včas dozvíte. Také jak jsem již říkal na závodech – oficiální přihlašování bude až od dubna roku 2019.

Petrův zdar

Michal Ondruch

Předseda MO ČRS JeseníkVýsledky

pořadí soutěžní dvojice úlovky - ks úlovky - cm úlovky celkem- cm
1. místo Antálek Dušan + Antálek Dušan jun. 9 + 11 388 + 521 909
2. místo Novák Josef + Warenich Aleš 9 + 5 408 + 225 633
3. místo Pelikán Jaroslav + Vacula Alois 5 + 1 247 + 50 297