Rybářský kroužek

 

Harmonogram rybářského kroužku 2016 - 2017

 

 

Dne 5. 10. 2016 byl zahájen rybářský kroužek sezóna 2016-2017. Kroužek bude probíhat pravidelně každou středu od 15:30 hod v místě sídla jesenického týdeníku na ulici Husova. Do konce roku máme v plánu jedno sobotní dopoledne uspořádat brigádu za účelem úklidu odpadků kolem rybníků v kasárnách. Co se týká učiva, tak bude hned od října probíhat seznámení s rybářským řádem. Do každé hodiny bude zahrnuto poznávání ryb a rostlin z karet a plakátu.
Hodiny budou doplněny pro zpestření videoprojekcí, kde budou žáci seznamováni s návody a ukázkami jednotlivých odvětví rybaření. Každý žák dostal pracovní sešit, kde jsou různé úkoly otázky a procvičování dovedností. Sešit nám bude sloužit jako pomůcka a bude spíše pro děti na domácí cvičení. Jako hlavní náplň a osnova bude sloužit prezentace vytvořená p. Latzlem a podle ní se budou probírat hlavně jednotlivé druhy ryb a způsoby lovu.
Po novém roce se žáci začnou připravovat na psaní závěrečných testů. Teorii vystřídá praxe, kdy budeme začínat s vázáním háčků, sestrojením celé udice, tvorbou návazců a koncových montáží. Dále se budeme věnovat přípravě návnad, použití a výroby nástrah z rostlinných složek (ukázky v praxi), a také použití živočišných nástrah.
Po složení závěrečných testů, pokud nám dovolí počasí, začneme chodit na sobotní dopoledne k vodě, kde se budou probírat názorné ukázky z rybolovu a chytání v praxi.
V plánu jsou i výlety jako návštěva pstruží líhně, soustředění na Bobrovníku a jiné.
Termíny závodů zatím nejsou známy a naše účast bude upřesněna až po novém roce. Snažíme se shánět sponzory a podle peněz by se dětem nakoupily nějaké drobnosti do výbavy pro začátek, případně by se vybrali nejlepší žáci, kteří by nás jeli reprezentovat na rybářské závody mimo okres Jeseník.
Ukončení rybářského kroužku je plánováno na červen 2017.

 

 

 

 

Zpět